Casa Mushrooms

Casa Mushrooms

 

U konkurenciji preko 700 aplikacija na prvi “C2C” poziv švedske agencije za međunarodni razvoj i saradnju (SIDA) i ambasade Švedske u BiH, odabrano je samo 4% prihvatljivih projekata za dodjelu grant sredstava, među kojima i naša. Vaša stručna pomoć i iskustvo u apliciranju i pribavljanju značajnih grant sredstava iz domaćih i EU fondova pomogli su nam da naše poslovne ideje pretočimo u realnost. Iskreno Vam se zahvaljujemo na uloženom trudu.

Milan Zorić | direktor

– novembar 2017. –

Realizovani poslovi

Izrada biznis plana (2018)

Gljivarstvo je u svom segmentu sakupljanja samoniklih gljiva ekološki i postupak odgovoran prema prirodi. Doprinos odgovornosti prema prirodi obezbjeđuje se poslovnom filozijom firme, usvajanjem ekoloških i drugih standarda te putem edukacija berača/sakupljača/proizvođača. Casa Mushrooms d.o.o. Banjaluka i njegovo povezano preduzeće Mushroom doo Čelinac imaju dugogodišnje iskustvo u otkupu, proizvodnji, preradi i izvozu gljiva te šumskog voća. Cjelokupna proizvodnja namijenjena je izvozu, konkretno u Švajcarsku, Holandiju, Švedsku, Njemačku, Italiju i Austriju. U svom radu, firma angažuju više od 100 kooperanata – proizvođača i sakupljača mahom žena iz ruralnih krajeva BiH, koji ostvaruju direktnu finansijsku korist od saradnje sa Casa Mushrooms doo.

U Agrozoni Nova Topola, završen je moderan proizvodno-poslovni kompleks u kome će se proizvoditi supstrat za Siitake, uzgajati Siitake, vršiti otkup, prerada i izvoz gljiva i šumskih plodova na ino tržišta. Izrađeni poslovni plan pokazao je jasne procjene i mogućnosti daljeg investiranja, tržišnog potencijala te sagledao finansijske projekcije za narednih 5 godina.

 

Priprema projekata za grant sredstva (2017)

Uz podršku Challenge to Change (C2C) programa švedske agencije za međunarodni razvoj i saradnju (SIDA) te ambasade Švedske u BiH, a za potrebe klijenta Casa Mushrooms, pripremili smo projekat te aplicirali za maksimalano dozvoljen iznos grant sredstava. Projekat je predstavljao fuziju društvene odgovornosti, uključivanja ranjivih društvenih grupa (posebno žena iz ruralnih krajeva), unapređenja lanca vrijednosti gljivarstva u BiH, povećanja izvoza prerađenih gljiva i šumskih plodova, energetske efikasnosti te zaštitu životne sredine.